انواع متن تبریک تولد زیبا ، جدید و کوتاه

دور بودن از خواهرزاده در روز تولدش بسیار ناراحتکننده است. هیچ معنایی ندارد که ما باید در این روز تولد از یکدیگر دور باشیم. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، به ایام عید و زمان مصرف بیشتر میوه نزدیک می شویم در این رابطه مسئولان وزارت جهاد کشاورزی هم میگویند ذخیرهسازی میوه برای ایام عید به اندازه کافی انجام شده و نگرانی وجود ندارد. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، اسدالله کارگر درباره دلایل گرانی محصولات صیفی از جمله گوجه فرنگی و سیب زمینی گفت: صادرات کنترل نشده یکی از دلایل گرانی سیب زمینی است.

رییس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی علت افزایش قیمت گوجه فرنگی و سیب زمینی را بارشهای اخیر دانست و گفت که این بارشها منجر شد تا بخشی از محصولات آسیب ببینند و ورود آنها به بازار با کندی انجام شود. اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران در گفتوگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت :با توجه به جا به جایی فصلی، قیمت گوجه فرنگی طبق روال همه ساله از ابتدای مهر نوساناتی داشته است که در هفته های آتی بازار به تعادل می رسد. رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران گفت: قیمت کنونی هر کیلو هویج نسبت به هفته گذشته ۲ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان کاهش یافته است.

هر کیلو سیب زمینی چند؟ این کارشناس بازار میوه تصریح کرد: البته صادرات و سردی هوا هم در این افزایش قیمت سیب زمینی اثرگذار بوده است. شاید صادرات نقش بسیار کوچکی در افزایش قیمت ها داشته باشد اما قطعا دلیل اصلی نیست. در این بین میوههای خارجی قیمتهای خیره کننده و بالایی دارند، موز در بازار تهران کیلویی ۳۵۵۰۰ تومان قیمت خورده است و هر چه به سمت شمال تهران نزدیکتر میشویم قیمتها بیشتر می شود و تا کیلویی ۵۰ هزار تومان هم می رسد؛ میوه موز بومی ایران نیست اما از سالهای گذشته ذائقه مردم به مرور به این محصول وارداتی عادت کرده و اکنون جزو ضرورت زندگیشان شده انگار، اگر نباشد چیزی کم است، میوه عزا و عروسی، عیادتها و میهمانیها شده است این میوه وارداتی.

به عقیده برخی کارشناسان، شاید این نوع میوهها امروز برای تفنن وارد میشود اما پس از مدتی که ذائقه مردم به آن عادت میکند نوعی میوه ضروری می شود که نمی شود نداشت، و به همین سادگی وابسته به کالایی می شویم که چندان هم بود و نبود آن مهم نیست و میوه های زیادی داریم که برای تغذیه و تکمیل نیاز بدن مورد استفاده قرار گیرد. میدونی من دیگه از خدا خواهش و آرزویی ندارم خدا با هدیه دادن تو بهترین آرزوها را برای من خواسته است. شاید خدا بهترین هدیه که میتوانست به ما بدهد را در وجود تو آفریده و آن را با تولدت به ما بخشیده است.

دیدگاهتان را بنویسید