تولدت مبارک زن قشنگ اردیبهشتی من!

پخش نیمه اول فصل ششم سریال Vikings از چهارشنبه، ۴ دسامبر امسال (۱۳ آذر) با پخش دو قسمت اول آن بهصورت پشت سر هم آغاز خواهد شد و پخش نیمه دوم فصل پایانی سریال Vikings که شامل ۱۰ قسمت پایانی سریال میشود، قرار است در طول سال ۲۰۲۰ آغاز شود که هنوز تاریخ مشخصی ندارد. به تازگی از بازیگر نقش آیوار یعنی آلکس هو آندرسن عکس های گوناگونی سر صحنه فیلم برداری منتشر شده که حضور او را در فصل جدید تایید میکنند. آنیکا لارسن پس از پی بردن به این که پارچه این لباس ها از آسیای میانه، ایران و چین وارد اسکاندیناوی شده بود، تصمیم به انجام پژوهش های جدید به روی آنها گرفت.

لباس های ابریشمی که وایکینگ ها با آن به خاک سپرده می شدند بیش از ۱۰۰ سال به عنوان پوشش معمولی خاک سپاری آن ها نگهداری می شد اما پژوهشگران سوئدی با مطالعات بیشتر روی تکه پارچه های باقیمانده از این لباس ها موفق به کشف شواهد جدیدی از رابطه وایکینگ ها با مسلمانان در قرنهای ۹ و۱۰ میلادی شده اند. به گفته آنیکا لارسن اشکال هندسی به اندازه ۱.۵ سانتیمتر که روی این پارچه ها دوخته شده بود با نقش های دیگر در اکتشافات باستانشناسی اسکاندیناوی تفاوت داشت اما در پارچه های متعلق به مسلمانان اسپانیا شبیه آن را دیده بود.

طرفداران نگران بودند به دنبال حضور بازیگر نقش لاگرتا یعنی کاترین وینیک در برنامه جدید شبکه نت فلیکس Wu Assassins، این بازیگر نقش خود در سریال وایکینگ ها را رها کرده و تنها در مقام کارگردان در این پروژه همکاری داشته باشد. ممکن است به صورت اتفاقی و یا تصادفی تنظیمات گوشی خود را بهم بریزید و یا دچار مشکلاتی شوید که نتوانید با روش های دیگر از آن ها رهایی یابید می توانید گوشی آیفون خود را ریست فکتوری کنید. در بازار سبزهمیدان هماکنون، قیمت نیمسکه بهار آزادی 6 میلیون و 600 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی 3 میلیون و 620 هزار تومان و سکه یکگرمی 2 میلیون و 280 هزار تومان تعیین شده است و به فروش میرسد.

اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران در گفتوگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت :با توجه به جا به جایی فصلی، قیمت گوجه فرنگی طبق روال همه ساله از ابتدای مهر نوساناتی داشته است که در هفته های آتی بازار به تعادل می رسد. اما یک ارزش دیگر هم به نام ارزش ذاتی سکه وجود دارد که برخی از کارشناسان اختلاف بین قیمت ذاتی سکه و قیمت بازار را حباب سکه می دانند. علاوه بر آن فاصله قیمت کف، سقف و ممتاز انواع سیبزمینی نورس و سیبزمینی ترشی در میدان مرکزی میوه و ترهبار فاصله مشهودی با نرخ خردهفروشی این اقلام دارد، به نحوی که نرخ هر کیلوگرم سیبزمینی نورس در نرخنامه سازمان میادین به ترتیب ۴ هزار، ۶ هزار و ۷ هزار تومان و سیبزمینی ترشی ۸ هزار، ۱۰ هزار و ۱۲ هزار تومان تعیین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید