متن تبریک تولد به عزیزانی که فوت شده اند – تــــــــوپ تـــــــــاپ

با این حال، در چند سال آینده ممکن است اغلب در مورد متاورس بشنوید و بخوانید، زیرا انتظار میرود چندین شرکت شروع به توسعه موارد لازم برای اتصال به آن کنند. وی در پاسخ به سوال دیگر تسنیم اظهارداشت: با اقدامات تنظیم بازاری قیمت سیب زمینی تا هفته آینده در میادین میوه و تره بار به کمتر از 8 هزار تومان و در بازار کمتر از 10 هزار تومان خواهد رسید. بر اساس گزارش کارگروه رصد و پایش قیمت اقلام اساسی و پر مصرف بازار کشور منتهی به اسفند ماه که از سوی انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان منتشر شده، از بین ۵۲ کالایی که در ۹ گروه بررسی شدهاند، قیمت ۴۵ کالا در شش ماه گذشته بین سه (روغن مایع آقتابگردان معمولی و سرخ کردنی) تا ۱۲۷ (سیب زمینی) درصد افزایش و قیمت هفت کالا بین یک (لاستیک سمند و ورق سیاه) تا ۳۳ (سیمان خاکستری) درصد کاهش یافته است.

بر این اساس قیمت هر کیلو شیر خام، شیر پاستوریزه بطری و شیر استریل پاکتی به ترتیب با هشت، شش و پنج درصد افزایش نسبت به شش ماه قبل به حدود لیتری ۶۷۰۰، ۱۲ هزار و ۳۰۰ و ۱۵ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده است. از بین انواع حبوبات نیز در شش ماه گذشته قیمت نخود، لوبیا چیتی، عدس و لپه، به ترتیب ۲۳، ۱۲، هفت و پنج درصد افزایش یافته است. گروه مورد بررسی بعدی در گزارش انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان میوه، صیفی و مواد غذایی است که طی شش ماه گذشته بین پنج تا ۱۲۷ درصد افزایش قیمت داشتهاند.

بررسی قیمت گروه کالایی غلات و حبوبات شامل انواع برنج، ماکارونی و حبوبات در شش ماه گذشته نیز حاکی از افزایش پنج تا ۸۱ درصدی قیمت این کالاهاست. بر این اساس برنج ایرانی یعنی هاشمی و طارم با ۸۰ و ۸۱ درصد افزایش طی شش ماه گذشته به ۷۳ و ۷۴ هزار و ۳۰۰ تومان رسیده، اما این افزایش قیمت در برنج خارجی شامل هندی و پاکستانی کمتر یعنی حدود ۱۷ و ۱۶ درصد بوده و قیمت این دو محصول در اسفند ماه امسال به حدود ۳۰ و ۳۱ هزار تومان رسیده است.

بر اساس این گزارش قیمت گروه محصولات پروتئینی شامل گوشت مرغ، تخم مرغ، گوشت گوسفند و گوساله و گوسفند و گوساله زنده در ابتدای ماه جاری نسبت به شش ماه قبل بین شش تا ۱۴ درصد افزایش یافته است. بر این اساس طی شش ماه گذشته قیمت هر کیلو گوشت گوساله با ۱۴ درصد افزایش به حدود ۱۴۳ هزار تومان و هر کیلو تخم مرغ با ۱۳ درصد افزایش به بیش از ۲۴ هزار و ۶۰۰ تومان رسیده است. امیدوارم هر کجا که هستی مرا از یاد نبری. امیدوارم که روز تولدت پر از آفتاب و لبخندها، خنده، عشق و خوشی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید