نکات جالب درباره سریال وایکینگ ها/ Vikings

بنابراین، خواه نا خواه به دوران متاورس وارد خواهیم شد. متاورس در حقیقت ترکیبی از فناوریهای واقعیت مجازی، افزوده و ترکیبی، بلاکچین، هوش مصنوعی، شبکههای ارتباطی و سختافزارها است که تمام این فناوریها در کنار هم مفهوم متاورس را تشکیل میدهد. آقای رضاخواه گفت: کمیسیون فرهنگی که اصلی ترین کمیسیون بررسی کننده این طرح بود، وقتی یک کمیسیون عالی برای تنظیم گری پیشنهاد شده است وجود آن خوب است اما معتقدم این کمیسیون کارکرد لازم را نخواهد داشت چون یکسری از اختیارات وزارت ارتباطات را خواهد گرفت و در اختیار این کمیسیون قرار خواهد داد که این کمیسیون ذیل مرکز ملی فضای مجازی است و مرکز ملی فضای مجازی زیر مجموع شورای عالی فضای مجازی می باشد که به هیچ مرکزی پاسخگو نیست.

وی افزود: اینترنت قرار نیست قطع شود و نرم افزارهای کاربردی اصلی که مردم با آنها سر و کار دارند محدود و فیلتر نمیشوند و کسب و کارها آسیب نمیبینند و این اتفاق در این شرایط نخواهد افتاد. نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: در طرح صیانت، اینترنت قرار نیست قطع شود و نرم افزارهای کاربردی اصلی که مردم با آنها کار دارند محدود و فیلیتر نمیشوند و همچنین کسب و کارها آسیب نمیبینند. وی ادامه داد: تنظیم گری که مقرر شده کمیسیون ماده ۱۳ انجام دهد در اصل تنظیم گر تنظیم گرهاست یعنی خودش تنظیم گر بخشی نیست و تنظیم گران بخشی معمولا در داخل نهاد اجرایی است منتها باید چارچوبهای این تنظیم گر اصلی را رعایت کنند به عنوان مثال در حوزه حمل و نقل تنظیم گر وجود ندارد و این قانون اجازه میدهد این کمیسیون نهاد تنظیم گر را ایجاد کند یا در حوزه سلامت هم اینکه سلامت از راه دور تعرفههای آن چگونه باشد.

وی افزود: حتماً در ۱۵ سال آینده و شاید طولانی، یکی از پیشرانهای اصلی اقتصاد، اقتصاد دیجیتال خواهد بود، براساس آمارهای سازمان ملل در ۱۵ سال قبل از شیوع کرونا رشد متوسط اقتصاد جهانی ۲.۵ درصد بوده، اما رشد اقتصاد دیجیتال در دنیا ۱۰ درصد بوده و بعد از شیوع کرونا افزایش پیدا کرده است و بعد از اینکه عموم مردم استفاده از اینترنت را افزایش میدهند باید تلاش کنیم بخش خصوصی در این زمینه رشد کند. نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: موارد ۱۳ تا ۲۰ این طرح به طور مشخص درباره حمایت از کسب و کارها که هدف اصلی این طرح است، صحبت میکند و همچنین حمایت از حقوق کاربران میباشد، چون قانونی دراین موضوع نداشتیم، کاربران مورد حمایت نبودند و اگر دزدی یا جرم صورت میگرفت پلتفرمهای خارجی پاسخگو نبودند.

آقای تقی پور گفت: بیش از ۲۷ جلسه با نهادهای مسئول در دولت یعنی وزارت ارتباطات، وزارت اطلاعات، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دادستانی کل کشور و بخش خصوصی برگزار شده است. آقای تقی پور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه وزیر ارتباطات یکی از آثار این طرح را گران شدن اینترنت مطرح کرده است، گفت: اول وزیر ارتباطات باید توضیح دهد که چگونه اینترنت گران میشود، چون ما در این طرح چنین مفهومی نداریم و بالعکس تاکید بر استفاده از پهنای باند داخلی است که متاسفانه وزیر در این مدت به هیچ وجه از آن حمایت نکرد.

دیدگاهتان را بنویسید