هدف طرح صیانت از کاربران فضای مجازی ، حمایت است

اما نکته دیگری که در این ماده وجود دارد این است که در صورت فیلترینگ اینستاگرام کسب و کار های ایرانی چگونه باید مشتریان خارجی خود را جهت استفاده از اپلیکیشن های ایرانی جایگزین ترغیب کنند و ممکن است دچار ضرر و زیان شوند. این در صورتی است که اکنون براساس تبصره۲ ماده 28 این اصلاحیه، خدمات پایه کاربردی خارجی که پیش از تصویب این قانون با تشخیص کمیسیون از مصادیق خدمات پایه کاربردی اثرگذار بودهاند، وظیفه دارند که ظرف ۴ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون، نسبت به انجام تعهدات مندرج در ماده دوازده اقدام کنند.

این در صورتی است که در تبصره۲ این ماده، مسئولیتی که بهعهده سازمان فناوری اطلاعات گذاشته شده بود، اکنون در شرح مسئولیتهای سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تعریف شده است. درصورت انجام ندادن تعهدات توسط خدمات پایه کاربردی مزبور در زمان معین شده، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است ظرف مدت هشت ماه نسبت به ایجاد خدمات پایه کاربردی جایگزین برای آنها اقدام کند. در این ماده اینگونه عنوان شده است که : عرضه و فعالیت خدمات پایه کاربردی در فضای مجازی منوط به رعایت قوانین کشور، ثبت در درگاه خدمات پایه کاربردی و اخذ مجوز فعالیت خدمات اثرگذار پایه کاربردی داخلی و خارجی است.

سیب زمینی تنوری یکی از پیش غذا های محبوب در بین مردم است که در بیشتر رستوران ها و کافی شاپ ها سرو میشود. اگر میزان نااطمینانی بالا باشد، ممکن است قیمت از قیمت جهانی ضربدر قیمت دلار بیشتر شود. در طرح صیانت از کاربران فضای مجازی ماده های گوناگونی تعریف شده است که یکی از ماده هایی که نگرانی زیادی را در بین مردم ایجاد کرده ماده 11 این طرح میباشد که پس از اصلاح بدون این که محتوای آن تغییر کند به ماده 12 تغییر یافت. پس از ارائه طرح صیانت از کاربران فضای مجازی یا همان طرح ساماندهی فضای مجازی موجی از نگرانی در بین بین افراد جامعه شکل گرفت.

از مدتی پیش گمانه زنی هایی در مورد طرح ساماندهی فضای مجازی مطرح شد اما به صورت کلی و واضح از جزییات این طرح اطلاعاتی در دست نبود. اما پس از اصلاحات صورت گرفته همچنان نگرانی های زیادی در خصوص طرح صیانت از کاربران فضای مجازی وجود دارد. یکی از مشکلات عمده ای که برخی از کاربران با آن مواجه بوده اند، ریست شدن مداوم دستگاه است که به شدت باعث آزار کاربر میشود! البته تبعات خسارتبار برآمده از چنین تصمیماتی، بسیار فراتر از موارد ذکر شده است و دامنه وسیعی از موضوعات اجتماعی، ارتباطی و اقتصادی را نیز شامل میشود.

دیدگاهتان را بنویسید