کد تخفیف چیست؟ و چه مزیت هایی برای فروشگاه ها و مشتری دارد؟

در تجارت الکترونیک و خرید آنلاین، منظور از کد تخفیف یا کوپن تخفیف، کدی است که شامل حروف یا اعداد است که مصرف کنندگان می توانند در سبد خرید یا صفحه پرداخت فروشگاه اینترنتی مورد نظرشان در یک کادر وارد کنند تا تخفیف در خرید آنها محاسبه و از مبلغ اصلی کسر شود. کد تخفیف می تواند در پرداخت آنلاین استفاده شود و به خریداران امکان می دهد که از پیشنهاد ویژه یا تخفیف استفاده و مقداری از هزینه نهایی خرید در سایت کوتخفیف را کم کنند.

کد تخفیف یا کوپن تخفیف به عنوان راهی برای جلب مشتریان برای خرید آنلاین استفاده می شوند و به شکل مشابهی مانند کوپن هایی که در گذشته از روزنامه ها و تراکت ها پخش می شده عمل می کند.

هدف از ارائه کد تخفیف

از دلایل مهم ارائه تخفیف از منظر فروشندگان، فروختن جنس به کسی است که تجربه خرید قبلی آن را نداشته است و یا جلب کردن مشتریان جدید برای فروشگاه است. به نوعی، هدف، ایجاد تجربه خرید و تبدیل یک مشتری به خریدار دائمی است. بنابراین به عنوان مثال در فروشگاه های مواد غذایی، بیشترین تخفیف را بر روی اجناس نا آشنا می بینیم. حتی فروش موقت یک جنس خاص ممکن است به پایین تر از قیمت تمام شده آن باشد.

در طی پروسه تخفیف، مشتری با فرایند هایی درگیر می شود که به شناخت بیشتر او از فروشگاه و روند کاری آن منجر می شود. این پایداری ذهنی، در آینده یکی از معیارهای تبدیل مشتری به مشتری وفادار خواهد بود. فروشگاه با ارائه کد تخفیف و جذب کردن مشتری راه زیادی را در این رابطه پیموده است. زیرا این عامل مهمی در افزایش وفاداری مشتری است.

شرایط و نکات استفاده از تخفیف:

  • کد تخفیف بدون اطلاع قبلی تغییر می کند.
  • در صورت عدم درج کد و پرداخت بدون تخفیف به هیچ عنوان امکان استفاده از تخفیف وجود ندارد مگر در سفارش بعد.
  • امکان استفاده از تخفیف تنها برای پرداختهای آنلاین فراهم شده و در صورت استفاده از روشهای سنتی مبتنی بر صدور پیش فاکتور و صورتحساب حتی اگر پرداخت آنلاین انجام شود با توجه به اینکه پروسه پرداخت کاملا آنلاین نبوده امکان استفاده از کد تخفیف وجود ندارد و قیمت بر اساس پیش فاکتور یا صورتحساب محاسبه می گردد.

نحوه دریافت کد تخفیف سرویس‌های سرگرمی و خدماتی:

برای دریافت کدهای تخفیف سرگرمی‌ها و سرویس‌های خدماتی می‌توانید از طریق اپلیکیشن «شاتل موبایل من» و یا مدیریت حساب اینترنتی شاتل موبایل اقدام کنید.

دریافت کد تخفیف از طریق اپلیکیشن شاتل موبایل من:

برای دریافت کد تخفیف در اپلیکیشن شاتل موبایل من، می‌توان به دو طریق اقدام کرد:

  1. از طریق منوی اصلی، گزینه «سرگرمی‌ها و سرویس‌های خدماتی» را انتخاب کنید.

در نوار پایین صفحه، آیکون بسته هدیه را انتخاب کنید و در صفحه بازشده، گزینه «سرگرمی‌ها و سرویس‌های خدماتی» انتخاب کنید.

در این بخش می‌توانید تمامی سرگرمی‌ها و سرویس‌های خدماتی با موضوعات مختلف را مشاهده کنید. با انتخاب هرکدام از آن‌ها، وارد صفحه مربوطه شده و جزئیات سرویس مورد نظر و نحوه استفاده از تخفیف آن را مشاهده خواهید کرد.

چنانچه برای استفاده از تخفیف سرویس مورد نظر، نیاز به دریافت کد تخفیف وجود داشته باشد، در همین صفحه با انتخاب دکمه «دریافت کد تخفیف»، کد مورد نظر به شما نمایش داده شده و از طریق پیامک نیز برای شما ارسال خواهد شد.

همچنین با انتخاب دکمه «تاریخچه»، گزارشی از تمام کدهای تخفیف که پیشتر دریافت کرده‌اید نمایش داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید